і використовувати дані, щоб ловити більше і більшу рибу
Ваш розумний ехолот є багатофункціональним пристроєм, який потрібно налаштовувати відповідно до умов. Якщо ваш пристрій не має запрограмованих заводських налаштувань (Deeper START), його можна налаштувати відповідно до ваших потреб у риболовлі. Ось деякі загальні налаштування:
Режими риболовлі/сканування
Спосіб відображення показників ехолота на екрані залежить від вибору варіантів відображення та режиму ехолота. Для зміни режиму ехолоту перейдіть на вкладку Налаштування у верхній частині панелі меню та знайдіть розділ "Режим ехолота". Кожен режим детально описаний нижче.
Для риболовлі з човна чи байдарки використовуйте "Режим човна"
У цьому режимі застосунок Fish Deeper миттєво підключається до GPS модуля смартфону чи планшета, щоб створювати батиметричні карти в режимі реального часу. Ви побачите зворотні гідроакустичні сигнали в правій частині екрана та карту ліворуч (Налаштування > Режим ехолота > Режим човна).
Для риболовлі з берега користувачі ехолота PRO+/CHIRP+ обирають "Режим GPS при ловлі з берега"
Режим GPS при ловлі з берега працює так само, як і Режим човна, але замість використання GPS модуля смартфону, режим GPS при ловлі з берега використовує внутрішній приймач GPS, встановлений в ехолоті Deeper PRO +/CHIRP+. Ви побачите зворотні гідроакустичні сигнали в правій частині екрана та карту ліворуч.
Для риболовлі з берега з ехолотом PRO використовуйте "Стандартний режим"
Зворотні гідроакустичні сигнали відображатимуться на повний екран. При риболовлі з берега з ехолотом PRO батиметричні карти не створюватимуться.
Для зимової риболовлі використовуйте "Режим для підлідної риболовлі"
Він відображає традиційний дисплей зимового ехолота ліворуч та вертикальний флешер праворуч. Це дозволяє відстежувати рух навіть найменшої приманки або наживки в режимі реального часу. В режимі для підлідної риболовлі застосунок Fish Deeper записує і зберігає усі лунки, в яких ви рибалили, безпосередньо на карту, яку можна розкрити на екрані ліворуч.
Налаштування екрана та попередження
Регулювання екрана і попереджень допоможе налаштувати ехолот Deeper для найбільш ефективної риболовлі.
Режим кольору екрана
Режим кольору екрана дає змогу обрати найзручнішу палітру кольорів, щоб переглядати гідроакустичні дані відповідно до середовища, умов та часу дня. Поруч із класичною колірною палітрою є ще два варіанти - День і Ніч, які можна використовувати для найкращого перегляду гідроакустичних даних при яскравому сонячному світлі (Денний режим) або в умовах недостатнього освітлення (Нічний режим).
Яскравість
Яскравість застосунка можна змінити у вкладці Налаштування. Щоб бачити більше деталей, яскравість слід регулювати відповідно до рівня освітлення.
Вертикальний флешер
Вертикальний флешер дозволяє вам бачити інтенсивність зворотних сигналів, які отримує ваш Deeper. Це корисно, коли ви хочете побачити, що відбувається прямо під вашим ехолотом, не гадаючи, в якому місці конуса променя знаходиться ваша риба.
Нічна риболовля
Функцію нічної риболовлі слід вмикати під час риболовлі вночі або в умовах недостатнього освітлення. Для цього спершу необхідно замінити стандартну кришку на кришку для нічної риболовлі Deeper Night Fishing Cover. Режим нічної риболовлі активує проблискове світло, яке видно лише крізь прозору кришку.
Попередження про глибину та рибу
Функція попередження про рибу вмикає звукові сигнали, коли ехолот Deeper знаходить рибу. Попередження про рибу спрацьовує, лише коли ввімкнені іконки риби.
Глибина перебування риби
Функція позначення глибини перебування риби вмикає або вимикає показники глибини, які відображаються біля піктограм риби. Можна обрати відстань від поверхні або від дна. Ця інформація допоможе вам помістити наживку саме туди, де риба її схопить.
Кут променя/частота
Щоб краще розуміти специфіку променів, уявіть, що вузькій промінь — це світло від ліхтарика, а широкий промінь — це прожектор. Вузький промінь, як світло від ліхтарика, сканує безпосередньо під ехолотом. А широкий промінь, як світло від прожектора, знаходить більше риби по різні сторони.
Кут променя
Правильний вибір променя має значний вплив на ефективність використання ехолота. Моделі Deeper PRO та PRO+ мають два види частоти/кутів сканування: вузький кут 290 кГц (15°) і широкий 90 кГц (55°). Deeper CHIRP+ має три види частоти/кутів сканування: вузький 675 кГц (7°), середній 290 кГц (16°) і широкий 100 кГц (47°).
Для користувачів ехолотів PRO/PRO+: Спочатку скористайтеся широким променем, щоб швидше просканувати велику територію. Потім перейдіть на вузький промінь для більш детального огляду території. Вузький промінь найкраще підходить для мілководдя глибиною менше 1,5 м, а також для місць із густою рослинністю, для сканування над косяком риби, на глибині більше 20 м та для крутих перепадів глибин (щоб уникнути більших сліпих зон).
Для користувачів Deeper CHIRP+: Використовуйте широкий промінь для пошуку рибних місць і швидкого сканування території. Перейдіть на середній промінь CHIRP+, який має таку саму частоту, як і вузький промінь у моделях PRO/PRO+, тому використовувати його можна у тих же цілях. Крім цього, ехолот Deeper CHIRP+ має дуже вузький промінь з кутом сканування 7°, який може відобразити величезну кількість деталей. Вузький промінь ідеально підходить для зимової риболовлі і дуже мілких водойм глибиною >15 см. Вузький промінь надзвичайно чутливий до будь-яких зовнішніх чинників, таких як вітер і хвилі, тролінг, підтягування тощо. Він максимально ефективний у спокійній воді або якщо встановити його на човні за допомогою гнучкого кріплення Flex Arm.
ПОРАДА: При надмірній кількості перешкод, які не зменшуються при зниження рівня чутливості у налаштуваннях, перейдіть на ширший кут променя.
Діаметр променя
Діаметр променя залежить від ширини кута і глибини риболовлі. Наприклад, якщо рибалити на глибині 10 м, діаметр вузького променя у моделях PRO/PRO+ становитиме 2,5 м, а в CHIRP+ - 1,2 м. Чим менший діаметр, тим точніше можна виявити місце перебування риби.
Діаметр променя можна розрахувати за допомогою наступної формули:
Діаметр променя ехолота = 2*глибина*тангенс (ширина кута/2).
Наприклад: діаметр вузького променя ехолота CHIRP+ на глибині 10 м: глибина = 10 м; ширина кута = 7°;. Діаметр променя = 2*10*тангенс (7°/2) = 1,22.
Чутливість
Чутливість можна порівняти із регулятором гучності на слуховому апараті, це здатність ехолота приймати відбитий звук. Рибалки-початківці часто встановлюють занадто низьку чутливість ехолота. Їм подобається красивий, чистий екран. Професійні рибалки обирають високу чутливість – від 70% до 90% від максимально можливої. Їм доводиться змиритися із більшою кількість перешкод. Але саме тому вони бачать більше риби. Найкращою стратегією є встановити чутливість на 100% і поступово зменшувати її, поки вас не задовольнить зображення на екрані.
Якщо перешкод багато, зменшуйте чутливість, щоб зменшилась кількість перешкод, але риба залишалася. Якщо це не допомагає, перемкніть на низькочастотний широкий промінь. Ехолот надсилає однакову потужність, незалежно від налаштувань чутливості. Чутливість лише визначає, наскільки ехолот підсилює кожен зворотній сигнал.