Як зчитати показники ехолота CHIRP+

тож можна ловити більше, швидше і краще

Що таке CHIRP і як він працює

CHIRP (Compressed High Intensity Radar Pulse) у перекладі з англійської означає "стислий радіолокаційний імпульс високої інтенсивності" А простими словами це означає, що він покаже вам ту рибу, яку не бачать традиційні ехолоти. Яким чином? Традиційний ехолот надсилає одну частоту за раз. Оскільки зворотний сигнал від однієї частоти обмежений, чіткість і роздільна здатність зображень ехолота також будуть обмежені. CHIRP надсилає безперервну розгортку частот від низьких до високих, інтерпретуючи ці частоти окремо після їх повернення. Оскільки ця безперервна розгортка надає CHIRP набагато ширший діапазон інформації, ехолот CHIRP здатний створювати набагато чіткіші зображення з високою роздільною здатністю.

Чітка ясність дисплея CHIRP+ робить його ідеальним для виявлення риби, визначення структури, розуміння щільності дна і, найголовніше, розрізнення між цілями і предметами, тому у вас є стратегічна перевага перед улюбленими видами риби.

Як виявити рибу

Риба відображається на екрані у вигляді дуг або прямих ліній. Якщо риба пропливає через гідроакустичний конус, вона відбиває імпульси від краю конуса, від середини, а потім від іншого краю. Зворотний сигнал від двох країв конуса надходить трохи швидше, ніж від середини. Дуга показує рибу, яка пройшла через гідроакустичний конус, а пряма лінія – рибу, яка знаходиться безпосередньо під ехолотом.

Що потрібно пам'ятати при виявленні риби:

  • Дуги можуть мати різний розмір у результаті переміщення риби (або якщо ехолот рухається над нею).
  • Повні дуги відображаються, якщо риба проходить через весь гідроакустичний конус.
  • Напівдуги або товсті риски відображаються, якщо риба частково проходить через конус.
  • Якщо і ехолот, і риба нерухомі, ви побачите пряму лінію.

Як визначити розмір риби

Поширеною помилкою, яку роблять рибалки, є уявлення, що довга дуга означає велику рибу. Довга дуга означає лише те, що риба довше перебувала у гідроакустичному конусі.

Поодинока риба

Найкращим показником розміру риби є ширина рибної дуги. Якщо дуга або лінія товсті й інтенсивного кольору, то ви виявили більшу рибу.

Косяк риби

Залежно від виду косяка, риба може відображатися у вигляді групи невеликих арок або щільного скупчення з інтенсивним забарвленням.

Як виявляти об'єкти

Важливе значення для знаходження улюблених видів риби має вияв об'єктів, наприклад рослинності, впадин та вимоїн.

Рослинність

Деякі види, особливо хижаки, використовують її як місця для засідки. Рослинність, водорості та купи гілок будуть щільними та/або розкиданими, яскравого кольору і чітко відрізнятимуться від рельєфу дна.

Впадини

Ідеальне місце для прісноводної риби, яка любить шукати тут їжу. Невеликі впадини досить непомітні на рельєфі дна, але їх легко виявити.

Вимоїни та підвищення

Це ще одне улюблене місце для хижаків. Поради щодо виявлення вимоїн та підвищень (схилів):

  • Налаштуйте попередження про глибину, особливо під час тролінгу, щоб дізнатися про обраний діапазон глибини.
  • Проскануйте за допомогою середнього променя, щоб отримати чіткі показники і не пропустити мілини та горбки, це допоможе уникнути "мертвих зон" (див. Принципи роботи ехолотів).
  • Створюйте батиметричні карти у режимі човна і режимі GPS при ловлі у прибережній зоні. Ці карти відобразять вимоїни та зміни глибини, тому ви легко зможете виявити цікаві місця і повернутися до них.

Як отримати дані про щільність дна

Можливість визначити твердість дна водойми і його щільність є значною перевагою для рибалок. Екран ехолота показує твердість предмета/дна за допомогою кольору та яскравості. Чим яскравіше зображення предмета на екрані, тим сильніший зворотний сигнал, а отже і твердіший предмет.

Колір дна

У денному режимі зображення інтенсивність зворотного гідроакустичного сигналу від твердого дна відображається помаранчевим кольором, а від м'якого - фіолетовим. Діапазон кольорів денного режиму змінюється від фіолетового (найм'якіше) до червоного, оранжевого та жовтого (найтвердіше).

Твердість дна

Товщина лінії, яка відображає дно, вказує на твердість дна, чим товстіша лінія, тим твердіше дно. Але зверніть увагу – чутливість ехолота може впливати на товщину лінії. Якщо збільшити чутливість ехолота до 100%, лінія дна може виглядати товстішою, якщо зменшити її до 10%, вона може здаватися тоншою.

Подвійний зворотний сигнал

Тверде дно може надсилати дуже сильні зворотні сигнали, які іноді знову відбиваються від поверхні. Це виглядатиме як подвійний зворотний гідроакустичний сигнал, який відображатиметься паралельно під лінією, що показує дно. Це ще один показник твердості дна.

Незважаючи на те, що не кожний об'єкт буде легко розпізнати, вид та потужність зворотного гідроакустичного сигналу завжди можуть допомогти. Іноді можна побачити дивні об'єкти, нам найбільше сподобалося "підводне НЛО", яке виявилося опорами старого моста.